Valimizin Mesajı


        Kıymetli Vatandaşlarım,


        Huzur şehri, ilklerin şehri, aşıklar diyarı gibi bir çok güzel unvanı hak eden bu şehre hizmet etmek, şehrimizi ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan daha da kalkındırabilmek için mesai mefhumu gözetmeksizin hep birlikte çalışacağız. ‘Kimsesizlerin kimi’ olmayı düstur edinerek fakirin fukaranın, garibin gurabanın yanında olma ve sorunlarını çözme noktasında kararlıyım.


        Şehrimizin sorunlarına çözüm ararken ya da yeni proje ve fikirleri tespit ederken ortak aklı kullanmaya özen göstererek sinerji yaratmayı hedeflemekteyim. Devam eden projeleri takip ederek bitirmeyi ve yeni projeler başlatmayı arzu etmekteyim. İlimizde görev yapan Valilerimize değerli hizmetlerden dolayı teşekkür eder kendilerine sağlıklı huzurlu bir yaşam dilerim. Şahsımı bu göreve layık gören Hükümetimize ve Devletime şükranlarımı sunuyorum. Bize güvenenleri mahcup etmemek için var gücümle çalışacağım.


        Kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini sağlamak birinci önceliğimizdir. Kamu hizmetlerini etkin, verimli ve süratli bir şekilde sunarken hukuka bağlı kalacağım. Kısacası ‘Milleti yaşat ki, Devlet yaşasın’ düşüncesinden ilham alarak hareket edeceğim. Allah yar ve yardımcımız olsun, Allah mahcup etmesin.


        Saygılarımla.

Karun Hazinelerinin Uşak'ta olduğunu biliyor musunuz?

Vali Mehmet Ufuk Erden’in eşi Yeşim Erden’in, “Farkındalık” seminerleri başladı.

 

Vali Mehmet Ufuk Erden’in eşi Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Erden tarafından verilen “Farkındalık” seminerleri başladı. İlk etapta Uşak merkez ilçede engelli ailelerine, rehber öğretmenlere ve lise son sınıf öğrencilerine ayrı ayrı sunulan “Farkındalık” konulu eğitim seminerleri, ilçelerde de çeşitli gruplar düzeyinde gerçekleştirilecek.

 


Atatürk Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz günlerde engelli ailelerine verilen seminerin ardından, ikinci olarak rehber öğretmenlere yönelik düzenlenen seminer öncesinde Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut eğitim çalışmaları hakkındaki bir konuşma yaptı. Açılış konuşmasının ardından Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Erden’in verdiği “Farkındalık” konulu seminer iki saat sürdü.

 


Seminerde mutluluk, yaşamda farkındalık, hedef belirleme, öğrencilerin motivasyonu gibi konular hakkında sunum yapan Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Erden; seminere katılanları önceki görev yerlerinde yapılan çalışmaları sonucunda elde edilen faydalar ve başarılar hakkında da bilgilendirdi.

 


Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Erden’in hazırlayıp sunduğu üçüncü seminerde ise lise son sınıf öğrencilerine “Hayata Bakış ve Farkındalık” teması işlendi. Sait-Sabri Ağaoğlu Anadolu Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi’nden 250 son sınıf öğrencisinin katıldığı program baştan sona büyük bir ilgi ve katılımla gerçekleşti. Güne selamla başlamanın mutluluğa giden yolda önemli bir adım olduğunu ifade eden Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Erden, yaşanmış olaylardan kesitler vererek sunduğu programda öğrencilerin aileleri, arkadaşları ve öğretmenlerinden oluşan çevrede nasıl iyi bir insan olabileceklerini, daha zor şartlarda hayatını sürdüren ve eğitim görmeye çalışanların yanında elindekilerin değerinin bilinmesini, zamanın ve imkanların çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Şimdi öğrenci olarak daha sonra çeşitli görevlerde bulanacak kişiler olarak aileye ve ülkeye karşı ciddi sorumluluklarımızın bulunduğunu, hedefsiz ve amaçsız hiçbir yere varılamayacağını vurgulayan Erden, kavanozdaki taşlar örneğiyle öğrencilerin, yolun başında temel prensiplere sahip olmalarının, hayatı dolu dolu yaşamalarının ve zamanı çok iyi değerlendirmelerinin önemine değindi. 

 


İki terapi uygulamasının da yapıldığı seminerde hayata olumlu bakmanın olumlu düşünmenin insanı ne kadar güçlendirdiğiyle ilgili olarak yapılan bir test de öğrencilerin büyük ilgisini çekti.

 


Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Erden, Farkındalık Seminerlerinin, gerek Uşak’ta gerekse ilçelerde çeşitli guruplar düzeyinde devam edeceğini, seminerlerle halkımızın sorunlarına çözüm üretmekten büyük mutluluk duyacağını ifade etti. Seminer öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.
 

 

 

06.11.2012 00:00:00
Şu an :4
Bugun: 2
Bu Ay: 2689
Bu Yil: 35377

 

T.C. UŞAK VALİLİĞİ RESMİ WEB SİTESİ
Telefon Rehberine Ulaşmak için Tıklayınız
E-POSTA : basin@usak.gov.tr | Posta Oku
ADRES : Kurtuluş Mh. Ali Galip Kaya Sk. No:30